Mamy już 75 lat! Dziennik Polski świętował hucznie swoje urodziny

Pierwszy numer „Dziennika Polskiego” ukazał się 4 lutego 1945 roku. Według pierwotnego założenia miało to być pismo o zasięgu ogólnopolskim. Ostatecznie jednak od dziesiątek lat jesteśmy gazetą Krakowa i Małopolski, dostarczając naszym Czytelnikom informacji codziennie od poniedziałku do soboty (a był czas, że „Dziennik” miał też swoje niedzielne wydanie). Na to, co dzieje się w kraju i na świecie patrzymy z perspektywy Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.
Andrzej Banaś

Co słychać w mediaPPG \

Wrośliśmy w nasze miasto, podobnie jak inne jego symbole. Z okazji jubileuszu zaprosiliśmy więc we wtorek, 4 lutego 2020, do lektury dodatku specjalnie przygotowanego na nasze 75-lecie, a także do udziału w urodzinowej akcji. Kto zjawił się 4 lutego w godzinach 9:30-16:00 z najnowszym wydaniem „Dziennika Polskiego” w Żywym Muzeum Obwarzanka, dostał świeżego obwarzanka!

75. lat Dziennika Polskiego: tort i wielkie świętowanie!

 
W redakcji było przemówienie, duży tort i mnóstwo pozytywnej energii – tak w skrócie można opisać obchody jubileuszu 75-lecie powstania Dziennika Polskiego. Większość redakcyjnego życia dziennikarze spędzili w „Pałacu Prasy” przy ul. Wielopole. Później był kilkuletni okres pracy w budynku przy al. Pokoju 3. Okrągłą rocznicę działalności świętowaliśmy już w nowej siedzibie w nowoczesnym biurowcu na Zabłociu.

Dziennik Polski przez 75 lat przeszedł długą i pełną przygód drogę od najbardziej rozpoznawalnej gazety w Krakowie do serwisu internetowego, który jest liderem w całej grupie Polska Press.

75 lat Dziennik Polskiego: konkurs dla użytkowników

Dla czytelników Dziennika Polskiego przygotowany został specjalny konkurs, w którym szukamy rzeczy, postaci i zjawisk "najbardziej krakowskich". Zwycięskie pomysły zostaną uwiecznione w formie muralu przez znanego artystę Tomasza Wełnę.


autor artykułu

a.w.

Przeglądaj też